BlahoBasket All-Star Weekend 2019

PROGRAM

Sobota, 15.6.2019

13:30, Zápas č.1 z BB ASW 2019 (Niké Aréna, Prievidza):

Výber MBA Prievidza U15   vs   Výber BSProgress CAMP „Black“ U14

*Zápas je súčasťou Mini Turnaja troch tímov U15.

*FIBA Pravidlá | 4x10minút | Hracia lopta: Spalding Euroleague TF 1000 (Veľkosť 7)

15:30, Zápas č.2 z BB ASW 2019 (Niké Aréna, Prievidza):

Výber BSProgress CAMP „Orange“ U14   vs   Výber MBA Prievidza U15

*Zápas je súčasťou Mini Turnaja troch tímov U15.

*FIBA Pravidlá | 4x10minút | Hracia lopta: Spalding Euroleague TF 1000 (Veľkosť 7)

18:00, Zápas č.3 z BB ASW 2019 (Niké Aréna, Prievidza):

Výber BlahoBasket „White“ U24   vs   Výber BlahoBasket „Black“ U24

*FIBA Pravidlá | 4x10minút | Hracia lopta: Spalding Euroleague TF 1000 (Veľkosť 7)

*Súčasťou zápasu budú aj Skills Challenge (po 1.štvrtine zápasu), Three-Point Contest (po 2.štvrtine zápasu) a záverečný ceremoniál, na ktorom bude ocenený víťazný tím (BlahoBasket Putovná Trofej Víťaznej Mentality), All-Star päťka a MVP hráč zápasu U24.

 

Nedeľa, 16.6.2019

9:30, Zápas č.4 z BB ASW 2019 (Niké Aréna, Prievidza):

Výber BSProgress CAMP „Black“ U14   vs   Výber BSProgress CAMP „Orange“ U14

*Zápas je súčasťou Mini Turnaja troch tímov U15.

*FIBA Pravidlá | 4x10minút | Hracia lopta: Spalding Euroleague TF 1000 (Veľkosť 7)

*Súčasťou zápasu budú aj Skills Challenge (po 1.štvrtine zápasu), Three-Point Contest (po 2.štvrtine zápasu) a záverečný ceremoniál, na ktorom budú ocenené jednotlivé družstvá (zlaté, strieborné a bronzové medaily), All-Star päťka, MVP hráč a najlepší obranca z Mini Turnaja U15 (MVP hráč bude ocenený cenou Radoslava Rančíka pre najužitočnejšieho hráča a Najlepší obranca bude ocenený cenou Antona Gavela – The Best Defender U15).

16:00, Zápas č.5 z BB ASW 2019 (Niké Aréna, Prievidza/Hlavný zápas BB ASW 2019):

Výber Okresu Prievidza Muži   vs   Výber Slovenskej Republiky Muži

*FIBA Pravidlá | 4x10minút | Hracia lopta: Spalding Euroleague TF 1000 (Veľkosť 7)

*Súčasťou zápasu budú aj Skills Challenge (po 1.1/4), Slam Dunk Contest (po 2.1/4), Three-Point Contest (po 3.1/4), tanečné vystúpenia Cheerleaders (BC Ladies), Spíkri, DJ, Tombola (6 hodnotných cien), Oceňovanie basketbalových zanietencov a legiend + záverečný ceremoniál, na ktorom bude ocenený víťazný tím (BlahoBasket Putovná Trofej Víťaznej Mentality), All-Star päťka a MVP hráč zápasu. Po záverečnom ceremoniáli bude nasledovať aj záverečná Autogramiáda pozvaných hráčov pre prítomných fanúšikov.

!VŠETCI STE SRDEČNE VÍTANÍ, TEŠÍME SA NA VÁS!

 

ZLOŽENIA JEDNOTLIVÝCH TÍMOV (od U14 až po Mužov)

BSProgress CAMP Team „Orange“ U14 (12hráčov):

*Tím zložený z 12 vybraných chlapcov (ročník 2005) z celého Slovenska, ktorí sa zúčastnia prvého turnusu (8.-14.7.2019) tohtoročného letného kempu rozvoja individuálnych zručností a znalostí hráčov basketbalu do 14 rokov, pod názvom BSProgress CAMP 2019, ktorý už 2.rok v metropole východu Košiciach organizuje a neustále zanietene rozvíja bývalý reprezentačný rozohrávač mužov SR, dlhoročný profesionálny hráč basketbalu (slovenská, česká, maďarská liga) a dnes skvelý mládežnícky tréner Róbert Nuber.

 

BARINA Lukáš (BKM Nitra)

BARNÁK Denis (MBA Prievidza)

ČORBA Andrej (RIM Basket Košice)

FILO Matúš (RIM Basket Košice)

GYURICSEK Adam (BK Junior Komárno)

HOLÍK Ivan (MBA Prievidza)

JUNEK Aleš (MBK Karlovka Bratislava)

KOLLER Daniel (BK Pezinok)

PAĽO Dávid (RIM Basket Košice)

ŠIPULA Gergely (BK Junior Komárno)

VÁCLAVÍK Tomáš (BK Pezinok)

VDOVIAK Viktor (MBK Karlovka Bratislava)

 

BSProgress CAMP Team „Black“ U14 (13 hráčov):

*Tím zložený z 13 vybraných chlapcov (ročník 2005) z celého Slovenska, ktorí sa zúčastnia druhého turnusu (22.-28.7.2019) tohtoročného letného kempu rozvoja individuálnych zručností a znalostí hráčov basketbalu do 14 rokov, pod názvom BSProgress CAMP 2019, ktorý už 2.rok v metropole východu Košiciach organizuje a neustále zanietene rozvíja bývalý reprezentačný rozohrávač mužov SR, dlhoročný profesionálny hráč basketbalu (slovenská, česká, maďarská liga) a dnes skvelý mládežnícky tréner Róbert Nuber.

 

BLAŠKO Daniel (BKM Iskra Svit)

BOHUŠ Šimon (RIM Basket Košice)

BROŠKOVIČ Matúš (BKM SPU Nitra)

HEINZ Albert (ŠKP BBC Banská Bystrica)

HORÁK Juraj (BKM Iskra Svit)

KAŠPER Krištof (ŠKP BBC Banská Bystrica)

KOLLÁR Jakub (RIM Basket Košice)

LÉVAY Ján (Abovia 96 Košice)

LÜTMERDING Lukáš (BK Inter Bratislava)

MAKULA Matúš (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

ŠIMOŇAK Erik (RIM Basket Košice)

URBAN Ľubomír (BKM SPU Nitra)

VALENTÍNY Tomáš (MBK Victoria Žilina)

 

Výber MBA Prievidza U15 (15 hráčov):

*Tím zložený z najlepších hráčov Mládežníckej Basketbalovej Akadémie Prievidza do 15 rokov (ročníky 2004-2006). Do každého zápasu tréneri nominujú 12 hráčov.

 

CMAR Andreas (SF, 2004)

GAJDOŠ Pavol (G, 2004 – hosťovanie z BBK Bánovce nad Bebravou)

GÉCZY Marko (PG, 2004)

HUDEC Jakub (PF, 2004)

CHLUPIS Martin (G, 2006)

KABINA Krištof (PF, 2004)

KRÁLIK Adam (G, 2005)

MIKLO Matúš (PF, 2005 – hosťovanie z BBK Bánovce nad Bebravou)

PAMMER Michal (G, 2005)

RYBÁR Adrián (PF, 2004)

SIMONIDES Marek (SG, 2006)

SÝKORA Jakub (SG, 2004)

TELIČÁK Radoslav (PF, 2005)

VAVRO Šimon (F, 2004)

ZELENIANSKÝ Samuel (G, 2005)

 

Výber BlahoBasket „White“ U24 (13 hráčov):

*Tím zložený z 12 súčasných hráčov basketbalu do 24 rokov, pochádzajúcich z mesta Prievidza a patriacich medzi to najlepšie čo nám náš basketbalový okres ponúka. Mnohí z nich sú aj súčasnými či bývalými mládežníckymi reprezentantmi SR v rôznych vekových kategóriach (U16-U20).

 

 0  ŠTURCEL Richard (G, 2001, Science City Jena, Nem.)

 1  ROZENBERG Róbert (G, 2000, MBA Prievidza)

 4  PASOVSKÝ Jakub „C“ (PG, 1997, MBK Karlovka Bratislava)

 7  HRABOVSKÝ Juraj (G, 2000, GBA Praha, ČR)

 9  SUMER Peter (SG, 1996, Free Agent)

11 HUPKA Daniel (SF, 2000, MBA Prievidza)

12 MÄSIAR Marek „A“ (SF, 1996, MBK SPU Nitra)

13 MAGDOLEN Matúš (G, 1999, A.S. Forio Basket, Tal.)

17 LACKO Ivan (PF, 2000, MBA Prievidza)

18 KIELAR Matej (PF, 2003, MBA Prievidza)

19 ZORVAN Ján „A“ (PF, 1995, BC Prievidza)

26 ZAHRADÁR Peter (G, 2000, MBK Baník Handlová)

28 SCHNIERER Marek (SF, 2002, MBA Prievidza)

 

Výber BlahoBasket „Black“ U24 (13 hráčov):

*Tím zložený z 12 súčasných hráčov basketbalu do 24 rokov, pochádzajúcich z mesta Prievidza a patriacich medzi to najlepšie čo nám náš basketbalový okres ponúka. Mnohí z nich sú aj súčasnými či bývalými mládežníckymi reprezentantmi SR v rôznych vekových kategóriach (U16-U20).

 

 2  MATUŠKA Maxim (PG, 2002, MBA Prievidza)

 3  ŠTÍPALA Roman (SF, 2001, MBA Prievidza)

 5  HULJAK Jozef (G, 1999, MBK Baník Handlová)

 6  HRNČÁR Lukáš (PF, 2001, MBA Prievidza)

 8  HROMADA Branislav (SG, 2000, MBA Prievidza)

10 LUKÁČ Patrik (SG, 2002, MBA Prievidza)

14 MOJŽIŠ Dominik (G, 2002, MBA Prievidza)

15 DOLNÍK Michal (PF/C, 1995, MBK Baník Handlová)

16 HRONSKÝ Samuel (PF, 2000, MBA Prievidza)

20 PIPÍŠKA Branislav (PG, 1995, BKM Lučenec)

21 BAKOŠ Filip (PF, 2004, MBA Prievidza)

22 ŠVARC Martin (G, 1995, BBC Banská Bystrica)

29 LINDER Roman (PF, 2000, MBA Prievidza)

 

Výber Okresu Prievidza Muži (13 hráčov):

*Tím zložený zo súčasných a bývalých dlhoročných mužských i mládežníckych reprezentantov SR pochádzajúcich z okresu Prievidza, doplnený o pozvanú posilu spoza rieky Moravy „Českého Leva“ Pavla Bosáka.

 

 0  MRVIŠ Tomáš (G/F, 1991, 201cm, BK Inter Bratislava + Muži SR)

 2  JAŠŠ Marek (G/F, 1990, 195cm, BC Prievidza + Muži SR)

 4  IHRING Mário (PG, 1998, 192cm, PG, KK Vrijednosnice Osijek, Chor. + Muži SR)

 5  HAVIAR Ondrej (PG, 1985, 175cm, BBC Banská Bystrica + Muži SR 3X3)

 7  RIDZOŇ Viliam „C“ (SG, 1975, 192cm, Ukončená kariéra prof.hráča basketbalu)

 8  MARKO Roman „A“ (PG, 1986, 194cm, DEKSTONE Turi Svitavy, ČR)

 9  BÍLIK Martin (SG, 1987, 194cm, MEFERES 3X3 Team Prievidza)

10 VOJTEK Jozef (PF, 1985, 204cm, MEFERES 3X3 Team Prievidza)

13 JURÍČEK Viktor (PF, 1993, 211cm, BK Levickí Patrioti + Muži SR)

15 VIDO Roman (PF, 1988, 204cm, Ukončená kariéra prof.hráča basketbalu)

17 ZORVAN Ján (PF, 1995, 200cm, BC Prievidza)

20 PIPÍŠKA Branislav  (PG, 1995, 183cm, BKM Lučenec)

21 BOSÁK Pavel „A“ (SG, 1982, 192cm, Ukončená kariéra prof.hráča basketbalu)

 

Hlavný tréner: POSPÍŠIL Martin (KP Brno, ČR)

Asistenti: PASOVSKÝ Juraj (MBA Prievidza)

                  ŠPINER Milan (BK ŠKP 08 Banská Bystrica)

Kondičný tréner: BIELOPOTOCKÝ Martin (Hamilton Fitness/FTVŠ, Bratislava)

Fyzioterapeutka: GOGOVÁ Stanislava (PhysioCare, Prievidza/BC Prievidza)

Masér: NOVÁK Jozef (BC Prievidza)

Kustód: KMEŤ Ladislav (Prievidza)

 

Výber Slovenskej Republiky Muži (13 hráčov):

*Tím zložený zo súčasných a bývalých dlhoročných mužských i mládežníckych reprezentantov SR pochádzajúcich z rôznych miest/obcí našej krásnej krajiny, na čele s dvomi legendami a najčastejšími víťazmi ankety o najlepšieho basketbalistu roka v celej histórii samostatnosti SR – Radoslavom Rančíkom (8x Najlepší basketbalista roka na Slovensku) a Antonom Gavelom (4x Najlepší basketbalista roka na Slovensku).

 

 SEDMÁK Peter „A“ (PF, 1985, 207cm, Královští Sokoli Hradec Králové, ČR + Muži SR)

 2  BACHAN Martin (SF, 1995, 202cm, BK Levickí Patrioti + Muži SR)

 5  KRAJČOVIČ Šimon (PG, 1994, 185cm, BK Levickí Patrioti + Muži SR)

10 MEREŠŠ Jakub (PF, 1996, 200cm, PP&TV RAJ Žilina)

11 KÖRNER Richard (PF, 1990, 201cm, BC Prievidza + Muži SR)

13 RANČÍK Radoslav „A“ (PF, 1979, 206cm, Ukončená kariéra prof.hráča basketbalu)

14 ABRHÁM David (SG, 1995, 192cm, BK Inter Bratislava + Muži SR)

16 ANTONI Adam (SF, 1995, 191cm, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

17 HLIVÁK Dalibor (PG, 1995, 190cm, MBK Rieker Komárno + Muži SR)

22 ŽIAK Milan (CG, 1988, 190cm, BK Levickí Patrioti + Muži SR)

24 BALDOVSKÝ Stanislav (SG, 1989, 192cm, BK Iskra Svit + Muži SR)

25 GAVEL Anton „C“ (CG, 1984, 189cm, Ukončená kariéra prof.hráča basketbalu)

95 FUSEK Michael (C, 1995, 224cm, BK Inter Bratislava + Muži SR)

 

Manažér tímu: HOMOLA Tomáš (MBK Iskra Petržalka/Regent Bratislava, BMBL)

Hlavný tréner: BEŤKO Julián (Get Better Academy Europe, Praha)

Asistenti: SÝKORA Martin (MBK Stará Turá)

                   MÍČKA Martin (Míčka Fitness, Svit)

Kondičný tréner/Fyzio: CHUDÝ Jakub (Mužská reprezentácia SR)

Masér/Kustód: FABÍNY Róbert (Kežmarok, Reprezentácie SR)

 

ROZHODCOVIA BlahoBasket Víkendu Hviezd 2019:

Zápasy U24 a Muži (Sobota + Nedeľa):

SZIBILLA Ladislav, PIPÍŠKA Igor, BARTOŠ Ladislav + TULÍK Ľuboš (komisár na mužskom zápase)

 

Zápasy U15 (Sobota):

BULLO Peter, STOPKA Jozef, ZLATŇANSKÝ Maroš

 

Zápas U14 (Nedeľa):

BULLO Peter, STOPKA Jozef, ZLATŇANSKÝ Maroš

 

ŠTATISTI BlahoBasket Víkendu Hviezd 2019:

Zápas Muži (Nedeľa):

HUPKA Daniel, JANOUŠEK Roman, ŠTÍPALA Roman, TELIČÁKOVÁ Sára, VRŠKA Martin

 

Zápas U24 (Sobota):

JANOUŠEK Roman, TELIČÁKOVÁ Sára, VRŠKA Martin + dve osoby

 

Zápasy U15 (Sobota):

HROMADA Branislav, JANOUŠEK Roman, TELIČÁKOVÁ Sára, VRŠKA Martin + jedna osoba

 

Zápas U14 (Nedeľa):

HUPKA Daniel, JANOUŠEK Roman, ŠTÍPALA Roman, TELIČÁKOVÁ Sára, VRŠKA Martin

 

SPÍKRI a DJ Hlavného Zápasu Hviezd BB 2019:

ZORVAN Peter + LORINCZ Juraj (Spíkri) / Peter „Sumerito“ Sumer (DJ)

 

FOTOGRAFI Hlavného Zápasu Hviezd BB 2019:

KRÁLIK Vladimír, DROPPAN Ľukáš + 1 osoba

 

KAMERAMANI A HIGHLIGHTERI Hlavného Zápasu Hviezd BB 2019:

HUSTE.TV (Priamy prenos) / ZAHRADÁR Ivan, ZAHRADÁR Peter / Feel Visual / codnes.sk

 

CHEERLEADERS Hlavného Zápasu Hviezd BB 2019:

1  Zuzana „Sjuzn“ MINICHOVÁ

 9  Noemi NEMČEKOVÁ

11 Zuzana „Zuzka“ PÉTEROVÁ

13 Sophia „Sophi“ KOVÁCSOVÁ

14 Dominika DOBIŠOVÁ

15 Sofia „Sofi“ FICELOVÁ

17 Diana „Dia“ LALÍKOVÁ

18 Lucia „Luca“ BĚLINOVÁ

25 Sára „Saja“ KURBELOVÁ

27 Miriam „Mirka“ ČAVOJSKÁ

31 Alexandra „Saška“ SVRČKOVÁ

42 Jana „Džana“ HERÁKOVÁ

76 Sandra ČIČMANCOVÁ

98 Nika VIDOVÁ

 

OCEŇOVANÉ OSOBNOSTI na Hlavnom Zápase Hviezd BB 2019:

PIPÍŠKA Igor (dlhoročná rozhodcovská a hráčska kariéra)

SZIBILLA Ladislav (dlhoročná rozhodcovská kariéra)

TULÍK Ľuboš (dlhoročná rozhodcovská kariéra)

 

GROS Ján (dlhoročný prínos pre prievidzský basketbal)

MÄSIAR Ľubor (dlhoročný prínos pre prievidský basketbal)

TULÍK Tibor (dlhoročný prínos pre prievidzský basketbal)

VIDA Vašek (dlhoročný prínos pre prievidzský basketbal)

ZÁŇ Ján (dlhoročný prínos pre prievidzský basketbal)

 

DADÍK Jozef (dlhoročný organizátor Memoriálu Alexandra Schuta pre neregistrovaných hráčov)

BLAHO Jozef (dlhoročný organizátor Memoriálu Alexandra Schuta pre neregistrovaných hráčov)

WEB AKCIE

 

KIRIPOLSKÝ Milan (dlhoročný organizátor 24-hod. Non-Stop Basketbalu v Nedožeroch a Brezanoch)

LAJČIAK Marián (dlhoročný organizátor 24-hod. Non-Stop Basketbalu v Nedožeroch a Brezanoch)

LEITMAN Branislav (dlhoročný organizátor 24-hod. Non-Stop Basketbalu v Nedožeroch a Brezanoch)

PORUBSKÝ Peter (dlhoročný organizátor 24-hod. Non-Stop Basketbalu v Nedožeroch a Brezanoch)

WEB AKCIE

 

HOMOLA Peter (dlhoročný organizátor a zakladateľ Memoriálu Ing. Jozefa Kmeťa – každoročného predsezónneho medzinárodného turnaja pre mládežníckych hráčov basketbalu)

PASOVSKÝ Juraj (dlhoročný organizátor a zakladateľ Memoriálu Ing. Jozefa Kmeťa – každoročného predsezónneho medzinárodného turnaja pre mládežníckych hráčov basketbalu)

SZIBILLA Ladislav (dlhoročný organizátor a zakladateľ Memoriálu Ing. Jozefa Kmeťa – každoročného predsezónneho medzinárodného turnaja pre mládežníckych hráčov basketbalu)

 

GAVEL Anton (bohatá, obdivudodná a inšpiratívna hráčska kariéra vo svete basketbalu, 4-násobný najlepší basketbalista SR)

RANČÍK Radoslav (bohatá, obdivuhodná a inšpiratívna hráčska kariéra vo svete basketbalu, 8-násobný najlepší basketbalista SR)

 

+ MVP Hráč Mini Turnaja U15 (The Radoslav Rančík Award + Basketbalová lopta Galatasaray Istanbul s originálnym venovaním a podpisom od samotného Radoslava Rančíka)

+ Najlepší obranca Mini Turnaja U15 (The Anton Gavel Award + Basketbalová lopta Bayern Mníchov s originálnym venovaním a podpisom od samotného Antona Gavela)

 

INDIVIDUÁLNE SÚŤAŽE/VÝZVY:

 

SKILLS CHALLENGES (U15, U24, Muži)

*Súťaž o najzručnejšieho hráča, spomedzi pozvaných hráčov.

*Súťaž pozostáva z nasledujúcich na seba naväzujúcich činností:

Driblingový slalom pomedzi 5 pripravených slalomových tyčiek + následná presná prihrávka do pripraveného cieľa (kruhu) + následné predriblovanie z jedného konca ihriska na druhý („coast to coast“) a úspešné zakončenie spod koša + následné opätovné predriblovanie na druhú stranu ihriska so záverečným úspešným zakončením za 3 body.

*Víťazom sa stáva vždy ten hráč, ktorému sa všetky tieto činnosti podaria bez porušenia určených pravidiel a úspešne zrealizovať ako prvému. Na dodržiavanie určených pravidiel dohliadajú prítomní rozhodcovia zápasu, ktorí aj určujú víťazov jednotlivých súbojov.

SÚŤAŽIACI V SKILLS CHALLENGE U15 (po 1.štvrtine nedeľného zápasu U14):

*Budú vybraní do súťaže na základe spoločného hlasovania trénerov jednotlivých družstiev po prvom hracom dni Mini Turnaja U15 a to plne objektívnym, reálnym a férovým spôsobom a pohľadom, čisto na základe skutočných zručností hráčov v činnostiach, ktoré si súťaž o najzručnejšieho hráča U15 vyžaduje, a to nasledovne:

  2 vybraní hráči z výberu MBA Prievidza U15

  3 vybraní hráči z výberu BSProgress CAMP „Black“ U14

  3 vybraní hráči z výberu BSProgress CAMP „Orange“ U14

 

Štvrťfinále A:                   (1.MBA)    vs   (3.Black)

Štvrťfinále B:                  (1.Black)    vs   (3.Orange)

Štvrťfinále C:                (1.Orange)   vs   (2.Black)

Štvrťfinále D:                   (2.MBA)    vs   (2.Orange)

 

Semifinále 1:   Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:   Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

           Finále:    Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

SÚŤAŽIACI V SKILLS CHALLENGE U24 (po 1.štvrtine sobotného zápasu U24):

*Súťažiacich a ich číselné nasedenie do súťaže o najzručnejšieho hráča zápasu U24 si po vnútro tímovej konštruktívnej debate určili jednotlivé tímy samé, na základe individuálnych zručností hráčov zo svojich výberov v činnostiach, ktoré si daná súťaž vyžaduje, a to nasledovne:

 

Štvrťfinále A:        (1.white) PASOVSKÝ J.   vs   ŠVARC M. (4.black)

Štvrťfinále B:    (2.white) SCHNIERER M.   vs   ŠTÍPALA R. (3.black)

Štvrťfinále C:         (3.white) ŠTURCEL Ri.   vs   HULJAK J. (2.black)

Štvrťfinále D:   (4.white) ROZENBERG R.   vs   MATUŠKA M. (1.black)

 

Semifinále 1:               Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:               Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

            Finále:              Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

SÚŤAŽIACI V SKILLS CHALLENGE – MUŽI (po 1.štvrtine nedeľného zápasu mužov):

*Súťažiaci boli do súťaže nominovaní a číselne nasadení na základe ich celosezónnej štatistiky Asistencie vs Straty v ich klubovej sezóne 2018/19, resp. Anton Gavel na základe jeho individuálnych schopností, ktoré si aj táto súťaž vyžaduje a ktorých vysokú úroveň neustále dokazoval počas svojej profesionálnej hráčskej kariéry na úrovni nemeckej Bundesligy, EuroCupu, Euroligy aj tej reprezentačnej. Ondrej Haviar bude v súťaži obhajovať svoje minuloročné víťazstvo.

 

Štvrťfinále A:                     (1.PDD, HAVIAR Ondrej)   vs   (4.SVK, ABRHÁM David)

Štvrťfinále B:                     (2.PDD, MARKO Roman)   vs   (3.SVK, HLIVÁK Dalibor)

Štvrťfinále C:                        (3.PDD, IHRING Mário)   vs   (2.SVK, KRAJČOVIČ Šimon)

Štvrťfinále D:                        (4.PDD, MRVIŠ Tomáš)   vs   (1.SVK, GAVEL Anton)

 

Semifinále 1:                                 Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:                                 Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

           Finále:                                  Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

SLAM DUNK CONTEST (Iba vrámci mužského zápasu)

*Súťaž o najlepšieho smečiara, spomedzi pozvaných hráčov. (po 2.štvrtine zápasu)

*Súťaž pozostáva z nasledujúcej činnosti: Efektívno-efektné a pre divákov čo možno najviac elektrizujúce, tvorivé, originálne a vzrušujúce smečovanie lopty do basketbalového koša.

*Nominovaní hráči:

ANTONI Adam (Minuloročný víťaz), FUSEK Michael (Minuloročný finalista), JURÍČEK Viktor, MEREŠŠ Jakub + jeden vybraný hráč…

*Odborná porota (abecedne):

BEŤKO Julián, BOSÁK Pavel, GAVEL Anton, POSPÍŠIL Martin, RANČÍK Radoslav

*Pravidlá: Súťaž bude pozostávať z 3.kôl, pričom v každom kole bude mať každý súťažiaci hráč k dispozícii max. 3 pokusy na realizáciu sebou vybraného dunku, ktorý bude následne ohodnotený odbornou porotou známkou od 25 do 50 (každý z 5 členov poroty má možnosť ohodniť každý dunk známkou od 5 do 10), najvyššia možná známka za každý dunk je tak 50 a najnižšia 25.

1.kolo = 5-6 najlepší smečiari, spomedzi všetkých 26 pozvaných hráčov.

2.kolo = 3-4 najlepší smečiari na základe hodnotenia poroty z 1.kola.

3.kolo (Finále) = 2 najlepší smečiari na základe hodnotenia poroty z 2.kola.

THREE-POINT CONTESTS

*Súťaž o najlepšieho strelca trojok, spomedzi pozvaných hráčov.

*Súťaž pozostáva z nasledujúcej činnosti: Trojková streľba.

*Časový limit: 1 minúta / Počet streleckých pozícii: 5 (2 rožné pozície, 2 krídelné pozície a 1 pozícia na vrchu trojkového oblúka) / Strelci sa posúvajú na jednotlivé pozície nasledovne: z ľavého rohu smerom doprava po trojkovom oblúku / Max.počet striel na jednej pozícii: 5 (prvé 4 strely sú 1-bodové a strieľajú sa s koženými loptami, a vždy posledná piata strela na každej pozícii je 2-bodová a strieľa sa s gumenou loptou Spalding 1000 Euroleague Teams / Max.počet nastrielaných bodov: 30 (6 na každej pozícii)

*Víťazom sa stáva vždy ten hráč, ktorému sa v stanovenom časovom limite 1 minúty a bez porušenia určených pravidiel podarí prostredníctvom svojich úspešných streleckých trojkových pokusov nazbierať viac bodov (v prípade rovnosti nastrieľaných bodov po 1-minútovom limite, nasleduje extra vyraďovacia súťaž danej dvojice strelcov a to spôsobom „Rýchla smrť“ = Minieš, prehral si!

*“Rýchla smrť“ = Daná dvojica strelcov si najskôr strihne spôsobom „kameň papier nožnice“ o to ktorý z nich bude mať prvú strelu – porazený striela ako prvý, ak svoj pokus minie – prehral, ak svoj pokus premení, tak sa daní strelci nasledovne striedajú vo svojich streleckých pokusoch, pričom strelec, ktorý ako prvý z danej dvojice minie svoj trojkový pokus prehral (každý hráč je na svojej polovici ihriska a môže si vybrať akékoľvek pre neho vyhovujúce miesto na trojkovom oblúku, odkiaľ bude strieľať v extra trojkovej súťaži „Rýchla smrť“).

*Na dodržiavanie určených pravidiel dohliadajú prítomní rozhodcovia, ktorí pozorne sledujú a kontrolujú možné prešľapy strelcov na trojkovom oblúku (v prípade prešľapu sa úspešný pokus strelcovi neráta), časový limit, rátajú strelcom ich nazbierané body a určujú víťazov jednotlivých streleckých súbojov.

SÚŤAŽIACI V THREE-POINT CONTEST U15 (po 2.štvrtine nedeľného zápasu U14):

*Budú vybraní do súťaže na základe hlasovania trénerov jednotlivých družstiev po prvom hracom dni Mini Turnaja U15 a to plne objektívnym, reálnym a férovým spôsobom a pohľadom, čisto na základe skutočnej zručnosti hráčov v činnosti, ktorú si súťaž o najlepšieho strelca trojok U15 vyžaduje, a to nasledovne:

  2 vybraní hráči z výberu MBA Prievidza U15

  3 vybraní hráči z výberu BSProgress CAMP „Black“ U14

  3 vybraní hráči z výberu BSProgress CAMP „Orange“ U14

 

Štvrťfinále A:                  (1.MBA)    vs   (3.Black)

Štvrťfinále B:                  (1.Black)    vs   (3.Orange)

Štvrťfinále C:                (1.Orange)   vs   (2.Black)

Štvrťfinále D:                   (2.MBA)    vs   (2.Orange)

 

Semifinále 1:   Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:   Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

           Finále:    Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

 

SÚŤAŽIACI V THREE-POINT CONTEST U24 (po 2.štvrtine sobotného zápasu U24):

*Súťažiacich a ich číselné nasedenie do súťaže o najzručnejšieho hráča zápasu U24 si po vnútro tímových konštruktívnych debatách určili jednotlivé tímy samé, na základe individuálnych zručností hráčov zo svojich výberov v činnostiach, ktoré si daná súťaž vyžaduje, a to nasledovne:

 

Štvrťfinále A:          (1.white) SUMER P.   vs   PIPÍŠKA B. (4.black)

Štvrťfinále B:         (2.white) ZORVAN J.   vs   MOJŽIŠ D. (3.black)

Štvrťfinále C:        (3.white) MÄSIAR M.   vs   LUKÁČ P. (2.black)

Štvrťfinále D:   (4.white) ZAHRADÁR P.   vs   HROMADA B. (1.black)

 

Semifinále 1:             Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:             Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

           Finále:              Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

SÚŤAŽIACI V THREE-POINT CONTEST – MUŽI (po 3.štvrtine nedeľného mužského zápasu):

*Súťažiaci boli do súťaže nominovaní a číselne nasadení na základe ich priemernej percentuálnej úspešnosti strelby za 3 body v ich klubovej sezóne 2018/19, resp. Viliam Ridzoň, Pavel Bosák a Radoslav Rančík (46.7%! v sezóne 2016/17) na základe ich streleckých schopností, ktoré si táto súťaž vyžaduje a ktorých vysokú úroveň dokazovali v ich profesionálnych hráčskych kariérach. Dalibor Hlivák bude v súťaži obhajovať svoje minuloročné víťazstvo.

 

Štvrťfinále A:   (1.PDD, RIDZOŇ Viliam)   vs   (4.SVK, HLIVÁK Dalibor)

Štvrťfinále B:       (2.PDD, BOSÁK Pavel)   vs   (3.SVK, ŽIAK Milan)

Štvrťfinále C:         (3.PDD, JAŠŠ Marek)   vs   (2.SVK, GAVEL Anton)

Štvrťfinále D:    (4.PDD, IHRING Mário)   vs   (1.SVK, RANČÍK Radoslav)

 

Semifinále 1:             Víťaz Štvrťfinále A   vs   Víťaz Štvrťfinále C

Semifinále 2:             Víťaz Štvrťfinále B   vs   Víťaz Štvrťfinále D

 

           Finále:              Víťaz Semifinále 1   vs   Víťaz Semifinále 2

 

 

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV/FANÚŠIKOV:

 

Mládežnícke zápasy (Sobota + Nedeľa):

Na všetky sobotné i nedeľné zápasy hráčov do 15 a 24 rokov je vstup ZDARMA.

*Na zápasy U15 a U24 sa dostanete vchodom do ŠH od pumpy Shell/Umývarky Čistô.

 

Mužský zápas (Nedeľa, 16.6.2019 o 16:00):

Na nedeľný hlavný zápas víkendu (zápas hviezd mužov) je vstupné nasledovné:

Vstupné:  4e / Mládež do 15r. a ZŤP: 2e / Deti do 6 rokov a ZŤP-S: zdarma                                               Lístok do tomboly: 1e

 

*Na zápas mužov sa dostanete vchodmi od Zimného Štadióna, ktoré spolu s pokladňami na lístky otvoria presne o 15:00 pracovníci prítomnej SBS.

*Lístky na zápas sa budú predávať iba priamo na mieste, v pokladniach na to určených.

*Počas všetkých víkendových zápasov bude v ŠH neustále prítomná Zdravotná Služba a otvorené Bufety pre prítomných divákov.

 

!Mužský zápas sa bude vysielať aj NAŽIVO na HUSTE.TV (16:00)!

 

PARTNERI BLAHO BASKET VÍKENDU HVIEZD 2019

 

Generálny partner: Medimex Slovakia

Zlatý partner: Galterra & Lintex

Strieborný partner: Finlegal

Partneri: Mesto Prievidza, Technické Služby Mesta Prievidza, Hornonitrianské Bane Prievidza, LUNI Kaviareň, MF95, Lekáreň Sever, HALO Reality, Polimp, North Gym, RM Sport Resort, Abdex Slovakia, KARTON.sk, Aerospool, OC Korzo, Ami Café

Produktoví partneri: 3B Prešov, Peter Štepánek , Lucka, Nestlé, PROagility, Mäsiarstvo u Borku, Pizza Tehelňa, Miki Bar, Best Pub, MEFERES Masážne Štúdio, Autokomplex , Feel Visual, Bione Cosmetics, PhysioCare, Lipoprint, Hotel Magura, Kvadra Tlačiareň, ZOO Bojnice, Mirabile

Hlavný mediálny partner: Huste.tv

Mediálni partneri: Regionálna Televízia Prievidza, BETA Rádio, codnes.sk, basketliga.sk, basketlab.sk

Športoví partneri: ZŠ Sama Chalupku, MBA Prievidza, ŠBK Handlová, BSProgress, Martin Athletics, VK Prievidza

 

Podujatie sa koná pod záštitou primátorky mesta Prievidza JUDr. Kataríny Macháčkovej.

  

!ABSOLÚTNE VŠETKÝM PARTNEROM ZA ICH PODPORU ÚPRIMNE A SRDEČNE ĎAKUJEME, A NESMIERNE SI JU VÁŽIME!